Loading…

Heidi Lushtaku ka ndrruar emrin: Kështu quhej vite më parë

  • 22/05/2020 | 17:48

Heidi Lushtaku ka ndrruar emrin: Kështu quhej vite më parë

Heidi Lushtaku është njëra ndër modelet shqiptare që njihet në botë.


Ajo u bë e njohur në kontinentin aziatik, ku prej afro dy muajsh ia doli të sfidojë tajlandezet me bukurinë e saj ekzotike.

Heidi është e lindur dhe e rritur në Kosovë, më saktë ajo është nga qyteti i Vushtrrisë.

Qysh e vogël u largua nga vendi së bashku me familjen e saj, përpos që në Kosovë la shumë kujtime ajo e la edhe emrin e saj të cilin e kishte pasur sa ishte e vogël.

Sa ishte në Kosovë ajo kishte emrin ‘Hajrie‘. Sipas disa të afërmve të saj ndërrimi i emrit të modeles ishte për disa arsye familjare.

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë