Loading…

Helmohen 72 të burgosur në Dubravë

  • 14/04/2017 | 08:45

Helmohen 72 të burgosur në Dubravë

Të premten dhe të shtunën e javës së kaluar, 72 të burgosur të Burgut të Dubravës kanë shfaqur simptoma të helmimit.


Burime të Kohës Ditore kanë bërë të ditur se të burgosurit janë helmuar dhe se kanë pasur simptoma të vjelljes dhe diarresë.

Ata pohohet të kenë kërkuar ndihmë mjekësore. Këtë e kanë konfirmuar edhe nga Ministria e Shëndetësisë, por pa treguar për numrin e pacientëve.

MSH-ja për rastin në Dubravë e ka informuar edhe Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike (IKSHP).

Në përgjigjen e Ministrisë së Shëndetësisë thuhet se Departamenti i Shëndetësisë në burgje është njoftuar nga udhëheqësi i Stacionarit në Burgun e Dubravës se gjatë së premtes dhe së shtunës ka pasur disa raste të të burgosurve që kanë pasur diarre.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë