Loading…

Hendbollistet kosovare fitojnë medaljen e bronztë në Kupën Botërore Universitare

  • 17/07/2022 | 19:43

Hendbollistet kosovare fitojnë medaljen e bronztë në Kupën Botërore Universitare

Hendbollistet e Universitetit të Prishtinës e kanë mbyllur me fitore Kupën Botërore Universitare, që sot përfundon në Prishtinë.


Në ndeshjen për medaljen e bronztë, ekipi ynë mundi Universitetin nga Çekia, “Palacky University of Olomouc”, me rezultat 26:24.

Sonte luhet edhe finalja në konkurrencën e meshkujve, ku Universiteti i Prishtinës kërkon medaljen e artë përballë Universitetit Kangëon nga Korea e Jugut.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë