Loading…

Henry sërish bën deklaratën e papritur për Messin

  • 26/10/2021 | 09:24

Henry sërish bën deklaratën e papritur për Messin

Thierry Henry, mendon se Paris Saint-Germain mund të marrë më shumë nga ish-lojtari iBarcelonës.


Argjentinasi është ende duke u përshtatur në Ligue 1, pasi nuk ka shënuar asnjë gol në katër paraqitje vendase deri më tani këtë sezon, me disa kritikë ndaj rezultatit të Messit në ligën e parë franceze.

“Ai [Messi] është i izoluar, ka më pak konakte me topin”, tha Henry për RMC Sport. “Nuk do të thosha se është i trishtuar, por është i izoluar.

“Kam probleme me Leon në të djathtë. Në mes, ai mund të vendosë ritmin. Duhet gjetur diçka në mënyrë që Mbappe, Neymar dhe Messi të luajnë së bashku.”

Ish-sulmuesi i Arsenalit vazhdoi të vërë në dyshim pozicionimin e Messit nën drejtimin e trajnerit të PSG-së, Mauricio Pochettino.

“Unë nuk mendoj se ai mund të bëjë diferencën në të djathtë, por atëherë nuk kam detaje të sakta nga pikëpamja taktike,” vazhdoi Henry .

Henry , i cili luajti me Messin për tre vjet në Barcelonë nga 2007-2010, pohoi se skuadra aktuale e PSG-së i përket Kylian Mbappe , por këmbënguli që skuadra duhet të shikojë më shumë drejt Messit sesa të riut francez.

“ Messi nuk flet shumë, ai flet me top”, tha Henry . ”

“Në çdo moment mund të ketë vetëm një dirigjent, përndryshe nuk mund të luash me të njëjtin ritëm. Dhe në këtë ekip, ka shumë dirigjentë.”

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë