Loading…

Herën tjetër kur shkoni për not, kujdes nga ky krimb i rrezikshëm vetëm 8 cm i gjatë

  • 26/02/2020 | 19:41

Herën tjetër kur shkoni për not, kujdes nga ky krimb i rrezikshëm vetëm 8 cm i gjatë

Një grua në Texas të SHBA’ve ka kapur një shtazë bizare derisa po peshkonte në molin e Port Isabel, ajo nuk e kishte prekur atë krijesë që do të kishte pasoja t kishte pasoja të rënda për të, transmeton Gazeta Metro.


Alyssa Ramirez tha se fillimisht ajo e kishte kujtuar atë si pjesë si alga që ju kishte lidhur në tojën e saj, pastaj e kishte parë të lëvizte atë krijesë dhe e kishte kuptuar se bëhet fjalë për një gjallesë.

Doli që gjallesa nuk ishte peshk, por një krimb ujor shumë i rrezikshëm, Alyssa tha se ishte i gjatë rreth 3 inç, diku 7.7 centimetra.

Institucioni Texas Parks and Widlife e identifikoi gjallesën nga xhirimi i dërguar nga Alyssa, ishte një krimb zjarri.

Këto gjallesa kanë aftësinë e injektimit të një neurotoksinë të fuqishme nga thepat e saj që shkakton një dhimbje të madhe djegëse që raportohet se mund të zgjasë me orë të tëra./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë