Loading…
Heroi i Kroacisë dërgohet në spital, rrezikon finalen ndaj Francës
  • 12/07/2018 | 23:18

Heroi i Kroacisë dërgohet në spital, rrezikon finalen ndaj Francës

Ëndrra e Ivan Perisic për të luajtur në finalen e Kupës së Botës mund të ketë përfunduar pasi ka pësuar një tërheqje muskulore.

Perisic ka marrë trajtimin e mjekëve në spitalin e Moskës ditën e enjte.

29-vjeçari, i cili është në radarin e një disa klubebr të mëdha duke përfshirë edhe Manchester United, shënoi golin e barazimit në fitoren 2-1 ndaj Anglisë.

Një pako me akull ishte vendosur në kofshën e tij për të zvogëluar fryrjen.

Kjo ishte ndeshja e tretë radhazi që Kroacia luante 120 minuta dhe disa lojtarëve u është dhënë një ditë e plotë pushim.

Franca do të jetë kundërshtari i Kroacisë ditën e diel.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë