Loading…

Hertha e deklason Unionin në derbin e Berlinit

  • 22/05/2020 | 22:46

Hertha e deklason Unionin në derbin e Berlinit

Hertha Berlin e ka fituar bindshëm me rezultat 4:0 derbin ndaj Union Berlin, në ndeshjen hapëse të xhiros së 27-të të Bundesligës.


Një nga derbit më emocionues në Gjermani dhe jo vetëm, u zhvillua pa tifozë shkaku i mbylljes së stadiumit nga frika e shpërndarjes së COVID-19.

Pjesa e parë e derbit përfundoi 0-0, ndërsa vendasit “shpërthyen” në pjesën e dytë, duke shënuar katër gola.

Vedat Ibesevic në minutën e 51’ zhbllokoi ndeshjen kur shënoi për 1:0, ndërsa një minutë më vonë, Dodi Lukebakio, shënoi për 2:0.

Në minutën e 61’, vendasit e mbyllën ndeshjen, kur Matheus Cuhna realizoi për 3:0.

Rezultatin përfundimtar e vendosi Dedryck Boyata, që gjeti portën e mysafirëve në minutën e 77’.

Me këtë fitore Hertha Berlin renditet në vendin e dhjetë më 34 pikë, ndërsa Union Berlin në vendin e 12 me 30 pikë.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë