Loading…

‘He’s a lad from Portugal…’: Diogo Jota nënshkruan kontratë të re me Liverpool

  • 02/08/2022 | 15:11

‘He’s a lad from Portugal…’: Diogo Jota nënshkruan kontratë të re me Liverpool

Sulmuesi portugez Diogo Jota nënshkoi kontratë të re pesë vjeçare me Liverpool që do ta mbajë në Anfield Road deri në verën e 2027’s pas një sezoni të mahnitshëm me The Reds, transmeton Gazeta Metro.


Futbollisti portugez 25 vjeç u shpërblyen nga klubi anglez pas një sezoni të mirë ku shënoi 21 gola në të gjitha garat sezonin e kaluar. Ai erdhi në Liverpool më 2020’n dhe ia doli të integrohet në sulmin e furishëm të furishëm të Liverpool, duke zëvendësuar veteranin Roberto Firmino.

Ai ishte vital në sezonin e kaluar për Liverpool që fito FA Cup, Carabao Cup në Angli, ndërsa humbi titullin për një pikë në Premier League. Liverpool u mposht poashtu në finalen e Champions League nga Real Madrid.

Ai këtë sezon do të përballet me konkurrencë të madhe për një vend në 11’shen e parë ani pse  u largua Sadio Mane, arritja e uruguaianit Darwin Nunez ia ka vështirësuar këtë. Braziliani Firmino ende gjendet në skuadër dhe vlerësohet nga trajneri gjerman Jurgen Klopp.

“Jam shumë krenar, më duhet ta them” ka thënë Jota.

Jota që ka shënuar 34 gola në 85 paraqitje që prej se erdhi në Liverpool, nuk është paraqitur në ndeshjet miqësore në fazën përgatitore pasi vuan nga një lëndim i gjurit.

Ai nuk pritet të jetë në 11’she në ndeshjen e sezonit të ri në Premier League, kundër Fulham këtë të shtune./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë