Loading…

Heshtja zgjedhore nuk vlen për Kurtin: Me xhipa të zi kryeministri zbarkon në Vranjevc

  • 14/11/2021 | 17:24

Heshtja zgjedhore nuk vlen për Kurtin: Me xhipa të zi kryeministri zbarkon në Vranjevc

Kryeministrit Albin Kurti para pak çastesh ka shkuar në Kodrën e Trimave, që është lagjja më e madhe e kryeqytetit.


Eskorta e Kryeministrit Kurti është parë sot, në ditën e zgjedhjeve, në rrugën kryesore të lagjës Kodra e Trimave në Prishtinë.

Ndonëse është heshtje zgjedhore, shefi i Qeverisë shihet se është ndalur e rrethuar nga qytetarë të asaj lagjeje.

Në Prishtinë sot po mbahet rundi i dytë i zgjedhjeve lokale. Në balotazh nga zgjedhjet e 17 tetorit kanë shkuar Arben Vitia i Lëvizjes Vetëvendosje dhe Përparim Rama i Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Kryeministrit Kurti i ka rënë që dy ditët e fundit të fushatës të mos jetë në Kosovë, pasi mori pjesë në Samitin e Parisit. Sapo ka ateruar, të shtunën në ditën e heshtjes zgjedhore, Kryeministri Kurti ka shkuar në Podujëvë, e atje, bashkë me kandidatin për kryetar, Shpejtim Bulliqin, kanë dalë nëpër rrugët e qytetit, të ndjekur nga simpatizantë të partisë. Kjo vizitë e Kurtit ka nxitur reagime dhe është parë si shkelje e heshtjes zgjedhore.

Një qytetar i Kodrës së Trimave është revoltuar pas vizitës së Kurtit në këtë lagje. Ai thotë se autoritetet shtetërore i kanë shkuar në shtëpi, pasi kishte dy posterë të vendosur pranë lokalit të tij, ndërsa kryeministrit i vendit po e thyen heshtjen zgjedhore me vizitë dhe mbledhi atje.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë