Loading…

Hidhet shorti i Kupës së Kosovës: Super-sfida në gjysmëfinale

  • 18/02/2020 | 12:10

Hidhet shorti i Kupës së Kosovës: Super-sfida në gjysmëfinale

Në zyrat e Federatës së Futbollit të Kosovës është hedhur shorti i sfidave gjysmëfinale të Kupës së Kosovës në futboll.


Goglat e shortit kanë prodhuar sfida shumë interesante, përcjellë Gazeta Olle.

Në këtë rreth të garave do të takohen Prishtina-Drenica dhe Ballkani-Feronikeli.

Takimet pritet të jenë me shumë interes për t’u parë, pasi që të katër skuadrat kërkojnë Kupën e cila dërgon në Evropë, ani pse Ballkani dhe Prishtina objektiv primar kanë titullin kampion.

Vlen të theksohet që gjysmëfinalet zhvillohen me dy ndeshje vajtje-ardhje.

Takimet e para do të luhen më 8 prill. Ndërkohë, sfidat e kthimit zhvillohen më 22 prill.

Kampion aktual i këtij kompeticioni është Feronikeli, që mundi vjet Trepçën ’89 në finale.

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë