Loading…

Hillary Clinton në zi: I vdes personi më i afërt

  • 09/06/2019 | 09:24

Hillary Clinton në zi: I vdes personi më i afërt

Tony Rodham, vëllai i ish-sekretares së Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), Hillary Clinton, ka vdekur gjatë ditës së djeshme, transmeton Gazeta Metro.


Lajmin për këtë e ka bërë të ditur vet ajo përmes një psotimi në Tëitter, ndër të cilat e ka përshkruar  vëllanë me fjalët më të ëmbla.

“Ne e humbën vëllain tonë Tonin, natën e kaluar. Është e vështirë të gjesh fjalë, sot mendja ime është e mbushur me kujtime të tij. Kur ai hynte në dhomë, e ndizte atë me të qeshura. Ai ishte i ëmbël, zemërgjerë, burrë i mrekullueshëm për Megan dhe baba i Zach, Simon e Fiona. Do të na mungojë shumë”, ka shkruar Clinton.

Sidoqoftë, ende nuk dihen shkaqet e vdekjes së tij.

Tony Rodham, nuk është shfaqur shumë në publik, edhe pse pritej që të shfaqej gjatë fushatës presidenciale të vitit 2016./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë