Loading…

Hillary fiton bindshëm

  • 09/11/2016 | 00:13

Hillary fiton bindshëm

Sikur të varej zgjedhja e presidentit të ri amerikan nga kosovarët, Hillary Clinton do të shënonte ndoshta fitoren më të thellë të shënuar ndonjëherë nga një demokrat ndaj një republikani.

Ne pritejen e organizuar nga Ambasada Amerikane në Prishtinë, ku ishin të ftuar gazetarë dhe personalitete të jetës publike në Kosovë, për të përcjellur zgjedhjet në SHBA, është improvizuar edhe një proces votimi.

Nga votat e numëruara ka dalë se Hillary kanë votuar 130, ndërsa Trump vetëm  25 sosh. Kurse 8 votues kanë vënë shenjën te katrori të “Të tjerë”.

Nga ky rezultat del se Hillary ka fituar 80% të votave, Trump 15%, të tjerët 5%. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë