Loading…

Hiq dorë nga këto 7 gjëra për të jetuar i lumtur

  • 15/07/2017 | 13:40

Hiq dorë nga këto 7 gjëra për të jetuar i lumtur

Nganjëherë duhet të heqim dorë nga disa gjëra, pavarësisht lidhjes sonë me to.


Palumturia vjen duke bërë gjëra që nuk kanë jetë, duke jetuar me të kaluarën, duke u brengosur për ngjarje që kanë ndodhur e nuk kthehen e as nuk rregullohen më.

Më poshtë gazetametro.net ju sjellë 7 gjëra që duhet largoni nga mendja juaj për të qenë të lumtur:

1.Braktise idenë e krahasuarit të vetës tënde me tjerët.

2.Ik nga ai që të urren, fokusohu në atë që e do.

3.Mos mendo për të kaluarën, mbaje leksionin.

4.Braktise komunikimin negativ me vetveten.

5.Largohu nga personat të cilët  të nënvlerësojnë.

6.Mbaje shpërthimin zemërues. Paqja është fuqi.

7.Braktise idenë se ke nevojë që të bëhesh i përkryer./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë