Loading…

Hiqen dy pikat e para të AAK’së për murin

  • 29/12/2016 | 11:18

Hiqen dy pikat e para të AAK’së për murin

Janë hequr dy pika e para nga Projekt-Rezoluta e AAK-së për murin në veri: Shkarkimin e Edita Tahirit dhe Ndërprerja e Dialogut me Serbinë, deri në njohjen e Kosovës.


Po për këto dy pika është bërë edhe debat i ashpër të premten.

Në rezolutën që pritet të votohet sot, pikë e parë është rrënimi i murit, që do të ndodhë gjatë muajit janar 2017.

Pikë tjetër është plotësuar nga projekt-rezoluta në rezolutën përfundimtare: “Qeveria e Kosovës të angazhohet që organet kompetente për trajtimin e ndërtimeve pa leje, t’i ndërmarrin të gjitha veprimet ligjore për murin që është në ndërtim e sipër në pjesën e Urës së Ibrit, i njejti të trajtohet si veprim politik, ndërtim pa leje.

Rekomandime
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë