Loading…

Hiqet taksa kufitare mes Kosovës dhe Malit të Zi

  • 30/04/2021 | 11:03

Hiqet taksa kufitare mes Kosovës dhe Malit të Zi

Mali i Zi mbrëmë ka marrë vendim që të largohet taksa kufitare me Kosovën.


Tashmë qytetarët e Kosovës mund të udhëtojnë në Mal të Zi, pa e paguar taksën në vlerë prej 15 eurosh.

Të parët që po e kalojnë kufirin pa paguar taksë në kufi janë mediat kosovare që po vizitojnë Ulqinin për të promovuar vlerat Ulqinake tradicionale të organizuara nga Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK).

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë