Loading…

‘Historia po shkruhet, ky është Parisi’: PSG e zyrtarizon qëndrimin e Kylian Mbappes

  • 21/05/2022 | 21:05

‘Historia po shkruhet, ky është Parisi’: PSG e zyrtarizon qëndrimin e Kylian Mbappes

Paris Saint-Germain e ka zyrtarizuar rinovimin e kontratës me sulmuesin francez, Kylian Mbappe, transmeton Gazeta Metro.


PSG ka nënshkruar marrëveshje të re me 23-vjeçarin, i cili tani do të qëndroj edhe për tre vite në kryeqytetin e Francës.

Përmes një video të publikuar në Twitter nga stadiumi ‘Parc des Princes’ PSG zyrtarizoi rinovimin me Mbappen.

Në video dëgjohet sulmuesi, duke thënë: ”Historia po shkruhet, ky është Parisi.”

Pas më shumë se disa muajve spekulimeve që e lidhnin atë me një kalim të mundshëm në Real Madrid, gjatë ditës së sotme u raportua se ai kishte arritur marrëveshje me klubin parisien. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë