Loading…

‘Historikisht në anën e gabuar’, Selmanaj ia numëron Kurtit: Shkurtpamës, fatkeqësisht është kryeministër

  • 22/09/2023 | 22:02

‘Historikisht në anën e gabuar’, Selmanaj ia numëron Kurtit: Shkurtpamës, fatkeqësisht është kryeministër

Deputeti i LDK-së, Driton Selmanaj ka thënë se aktualisht Kosova ndodhet në udhëkryq. Sipas tij, në njërën anë janë pozicionuar presidenti amerikan Joe Biden, kancelari Scholz, Macron dhe vendet e NATO-s e gjithë aleatët perëndimor, derisa në anën tjetër kryeministri Kurti.


Selmanaj në këtë postim i referohet Kurtit si person “shkurtpamës’ që historikisht ka qenë në anën e gabuar të historisë e që sipas tij “fatkeqësisht është kryeministër”.

Selmanaj duke numëruar një varg procesesh për të cilat thotë e Kurti ka qenë kundër, ka pyetur se “në cilën anë jeni ju sot”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë