Loading…

Hit në internet: Qanë politikani, ka marrë vetëm 5 vota në zgjedhje, por i ka 9 anëtarë të familjes |PAMJE

  • 30/05/2019 | 15:38

Hit në internet: Qanë politikani, ka marrë vetëm 5 vota në zgjedhje, por i ka 9 anëtarë të familjes |PAMJE

Pasi përpjekjet në fushatë i kanë dështuar dhe kandidati i pavarur Netu Shuteran Vala në Jalanddharin indian ka marrë vetëm pesë vota, është shprehur se më së shumti e ka goditur fakti se ka nëntë anëtarë të familjes, transmeton Gazeta Metro.


“Zotëri, ndonëse kam nëntë anëtarë të familjes, kam marrë vetëm pese vota”, ka thënë duke qarë para kamerës.

Në pyetjen se a do të thotë kjo se anëtarët e familjes së tij nuk kanë votuar për të, ai është përgjigjur: “Jo, mendoj se ka ndodhur mashtrim”.

Doli se gazetari me apo pa vetëdije ka mashtruar, se Netu ka marrë më shumë se pesë vota, i ka fituar 856, që edhe më tej është vetëm 0,08 e trupit votues, por megjithatë është 150 herë më shumë e asaj që ka menduar, transmetojnë mediet./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë