Loading…
Hoeness zbulon arsyen kryesore pse Bayern Munich nuk tentoi të nënshkruante me Cristiano Ronaldon
  • 06/12/2018 | 13:48

Hoeness zbulon arsyen kryesore pse Bayern Munich nuk tentoi të nënshkruante me Cristiano Ronaldon

Presidenti i Bayern Munichut, Uli Hoeness ka thënë se klubi gjerman nuk tentoi të nënshkruante me Ronaldon shkaku i moshës dhe çmimit të yllit portugez


Cristiano Ronaldo verën që lamë pas u transferua nga Real Madrdidi te Juventus për shumën prej 100 milionë euro, transmeton GazetaMetro.

33 vjeçari po e dëshmon veten edhe në kampionatin italian ku është golashënuesi më i mirë në ligë me 10 gola të shënuar pas 14 javësh.

Uli Hoeness, presidenti i Bayernit bërë të ditur se gjermanët nuk u interesuan për CR7 shkaku i moshës së tij dhe çmimit prej 100 milionë euro.

“Ai është 33 vjeç dhe për ne do të kishte kushtuar shumë 100 milionë euro,”ka thënë Hoeness.

“Ne do të paguanim atë shumë me sytë e mbyllyr nëse ai do të ishte 24 vjeç,”. /GazetaMetro/

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë