Loading…

Holanda dhe Norvergjia përballen për një vend në Botëror, formacionet zyrtare

  • 16/11/2021 | 19:47

Holanda dhe Norvergjia përballen për një vend në Botëror, formacionet zyrtare

Kombëtarja e Holandës dhe Norvegjisë do të luajnë ndeshjen kryesore për vendin e parë në grupin G, në kuadër të kualifikimeve për në botërorin “Katar 2022”.


Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin “de Kuip”, me fillim nga ora 20:45.

Tulipanët gjenden në grupin G, me 20 pikë të grumbulluara nga nëntë ndeshje, teksa Norvegjia ka dy pikë më pak.

Me mundësi reale për kualifikim është edhe Turqia, e cila është në vendin e dytë me 18 pikë.

Turqia do të luajë me Malin e Zi, dhe në rast të fitores do të rrit gjasat për t’u kualifikuar direkt në Botërorin që do të mbahet në Katar, apo përmes vendit të dytë nëpërmjet play-offit. /Klankosova.tv/.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë