Loading…

Holanda dhe Senegali do të luajnë me këto kombëtare në fazën eliminuese

  • 29/11/2022 | 18:32

Holanda dhe Senegali do të luajnë me këto kombëtare në fazën eliminuese

Holanda dhe Senegali janë dy kombëtaret e para që kanë kaluar në fazën eliminuese të Kupës së Botës. Ndërsa, për kundërshtarë në raundin tjetër mund të kenë kombëtaret e grupit B, transmeton Gazeta Metro.


Holanda në fazën eliminuese do të përballet me vendin e dytë të grupit B, ndërsa Senegali me kombëtaren që përfundon në pozitën e parë.

Siç dihet në grupin B janë Anglia, ShBA, Irani dhe Uellsi, me këtë të fundit që i ka shumë gjasat e vogla që të kualifikohet më tutje.

Kujtojmë se Anglia momentalisht është në kreun e tabelës me katër pikë, Irani në vendin e dytë me tre pikë, ShBA e treta me dy pikë dhe Uellsi e fundit me një pikë.

Derisa sonte me fillim nga ora 20:00 do të përballen Anglia ndaj Uellsit dhe Irani kundër ShBA’së. /gazetametro.net

Senegali fiton ‘dramën’ kundër Ekuadorit dhe kalon grupin, Holanda pa problem mposht Katarin

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë