Loading…

Holanda furnizon FSK’në me pajisje për automjete

  • 22/11/2018 | 14:20

Holanda furnizon FSK’në me pajisje për automjete

Ministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrustem Berisha, ka zhvilluar takim me ambasadoren e Holandës në Prishtinë, Gerrie Willems.


Ministri falenderoi ambasadoren për mbështetjen e vazhdueshme të Holandës për Kosovën dhe për donacionin në pajisje për mirëmbajtje të automjeteve të FSK’së, shkruan gazetametro.net

Ai gjithashtu njoftoi ambasadoren për të arriturat e FSK’së dhe për integrimin e gjinisë femërore dhe komuniteteve në FSK.

Nga ana tjetër, ambasadorja e Holandës konfirmoi mbështetjen e mëtutjeshme të vendit të saj për FSK’në dhe Kosovën në përgjithësi. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë