Loading…

Holanda nuk lejon befasi ndaj SHBA’së, kalon në çerekfinale

  • 03/12/2022 | 17:58

Holanda nuk lejon befasi ndaj SHBA’së, kalon në çerekfinale

Kombëtarja e Holandës ka siguruar kalimin për në fazën çerekfinale të Kupës së Botës pas fitores me rezultat 3-1 kundër Shteteve të Bashkuara të Amerikës, transmeton Gazeta Metro.


Golat për holandezët i shënuan Memphis Depay (10′), Daley Blind (45+1′) dhe Denzel Dumfries (81′).

Ndërkaq, golin e vetëm për amerikanët e shënoi Haji Wright në minutën e 76’të.

Holanda në çerekfinale do të përballet me fituesin e ndeshjes së sotme Argjentinë-Australi, e cila fillon nga ora 20:00. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë