Loading…

Hoqi flamurin turk nga kulla e rojës në Durrës dhe e hodhi në det, arrestohet 48-vjeçari

  • 14/08/2022 | 14:46

Hoqi flamurin turk nga kulla e rojës në Durrës dhe e hodhi në det, arrestohet 48-vjeçari

Një 48-vjeçar ka rënë në pranga për shkak se ka hequr flamurin turk nga kulla e kontrollit në Durrës.


48-vjeçari, Shpetim Sefa kishte postuar në rrjetin e tij social videon ku dukej teksa ka hipur në kullën e rojës në plazhin e Gjirit të Lalzit, ka hequr flamurin dhe më pas e ka hedhur në det, shkruan shqiptarja.com.

Për rrjedhojë policia ka bërë të mundur arrestimin e tij pranë banesës.

Ndaj tij rëndon akuza për veprat penale “Nxitja e urrejtjes ose grindjeve” dhe “Prishja e rendit dhe qetësisë publike”.

VIDEO KËTU.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë