Loading…

Horoskopi ditor, 29 shtator 2021

  • 28/09/2021 | 19:29

Horoskopi ditor, 29 shtator 2021

Dashi

Ju po hyni në një kohë të gjallë në jetën tuaj, që do të thotë se është një kohë e shkëlqyer për të filluar eksplorimin e një hobi të ri, interesi ose mundësie për karrierë. Truri juaj është i hapur për ide të reja dhe mënyra të reja për të realizuar gjërat.

Demi

Nesër duhet ta kaloni kohën duke kërkuar shembuj të botës reale të ideve inovative ose koncepteve të reja filozofike. Artet ose filmat e huaj mund të jenë sfera e përsosur për këtë. Jini të hapur për ta përdorur mendjen në mënyra të reja.

Binjakët
Shqetësimet e reja që keni në lidhje me karrierën nuk do të zhduken shpejt. Është koha të bëni një bisedë me dikë që i besoni dhe nuk ka pse të jetë dikush që është i lidhur ngushtë me atë që bëni çdo ditë. Shmangni bisedat me këdo që është shumë afër situatës suaj.

Gaforrja
Kur ishte hera e fundit që keni bërë diçka egoiste? Vendosni disa plane në vend për një ditë pushimi. Ose bëni një pushim solo. Ju duhet t’ia kushtoni tërë energjinë vetes! Bërja e një pushimi do t’u japë njerëzve shansin të kuptojnë me të vërtetë se çfarë lloj ndikimi keni në jetën e tyre.

Luani
Mund të ketë shumë shpërqendrime të tmerrshme rreth jush nesër. Disa do të jenë argëtuese, por disa mund të jenë të bezdisshme, si një bashkëpunëtor ankues ose mik hiperaktiv. Gjithë çfarë duhet të bëni është të mbani një qëndrim pozitiv dhe të qëndroni fleksibël.

Virgjëresha

Nesër është një kohë e mirë për të filluar një projekt që mund të keni dashur ta filloni prej një kohe të gjatë. Universi po ju dërgon shumë energji pozitive, e cila gjithsesi siguron një rezultat pozitiv. Do të befasoheni se sa larg mund të shkoni para se dikush të vërejë se çfarë po bëni.

Peshorja

Dilni për të eksploruar dhe do të gjeni disa surpriza të këndshme. Pavarësisht nëse thjesht bëni një shëtitje ose rezervoni një fluturim, ka njerëz dhe vende të reja për t’u njohur më mirë. Lumturia vjen kur jeni duke u njohur me gjëra të reja.

Akrepi

Ju nuk mund të parashikoni kurrë se si do të reagojnë njerëzit e tjerë përreth jush, por nuk duhet të përpiqeni ta modifikoni sjelljen në mënyrë që ta shmangni. Thjesht vazhdoni siç do të bënit normalisht dhe njerëzit do ta vlerësojnë qëndrimin tuaj.

Shigjetari

Nesër do të ndiheni sikur keni marrë shumë përgjegjësi mbi vete. Duhet të mësoni të thoni ‘jo’ kur e kuptoni se ju mungon koha fizike. Sa i përket aspektit sentimental, do të kaloni momente shumë pozitive me partnerin.

Bricjapi
Ju jeni aq të zgjuar sa të pranoni faktin se jeta nuk është e drejtë, kështu që nëse gjërat nuk shkojnë sipas mënyrës suaj, shikojini gjërat në perspektivë. Ju duhet të mbani ekuilibrin tuaj midis të qenit praktik dhe të qenit idealist si dhe të pranoni çdo ndryshim që vjen në jetën tuaj sentimentale.

Ujori

Kjo do të jetë një ditë plot miqësi dhe mundësi të mëdha. Dita juaj mund të jetë e mbushur, kështu që koha do të jetë thelbësore. Nëse bëheni pak krijues, do të jeni në gjendje ta kryeni punën dhe të kënaqeni pa kapërcyer asnjë ritëm.

Peshqit

Nesër kushtojini vëmendje një personi që po bën çmos për të të shmangur! Kontaktojeni dhe jini proaktivë në lidhje me situatën. Është në interesin tuaj më të mirë që të flisni me këtë person dhe të sqaroni çdo keqkuptim mes jush.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë