Loading…

Horoskopi ditor, e diel 29 janar 2023

  • 28/01/2023 | 23:59

Horoskopi ditor, e diel 29 janar 2023

Dashi

Mund të përballeni me disa kufizime nga familja, ndoshta për shkak të telasheve nga të afërmit. Nuk do të zgjasë shumë, por do t’ju ndikojë rëndë, kështu që thjesht injorojeni derisa të kalojë. Merrni pushim të plotë për të rimbushur trupin tuaj. Shanset i keni për përmirësim të gjendjes financiare. Shmangni njerëz të tillë që vetëm flasin shumë dhe nuk janë të dobishëm.

Jeta në çift do jetë e bukur. Planifikoni një mbrëmje të mrekullueshme për bashkëshortin tuaj. Afërdita, planeti i dashurisë, është gati të kthejë vëmendjen tuaj te detyrimet emocionale, por ju do të jeni në gjendje të jeni pak të papërgjegjshëm dhe t’i lini shqetësimet serioze për më vonë! Ajo që është e rëndësishme është se si do të veproni për të zbatuar dëshirat tuaja më të thella.

Demi

Do të jeni në një nxitim të pashpjegueshëm. Ju duhet të ngadalësoni, sepse përpjekja për të përfunduar të gjitha punët tuaja me nxitim do të rezultojë në gabime për të cilat mund të fitoni censurë. Ngadalësoni. Kushtojini më shumë vëmendje asaj që thoni dhe bëni. Ditë e përshtatshme për të përmirësuar shëndetin tuaj. Shmangni vendimet e nxituara, veçanërisht gjatë marrëveshjeve financiare. Ata që menaxhojnë bizneset e vogla mund të pësojnë humbje. Mund të përpiqeni t’i jepni kohë cilësore familjes, por dështoni.

Dhe për fatin tuaj në dashuri, mund të hasni dikë që ju bën shumë përshtypje si person, por keni disa kufizime mendore. Ju dëshironi të zgjidhni dikë në bazë të asaj që ata kanë për t’ju ofruar! Por dashuria nuk është aq e kërkuar. Partneri juaj do të jetë mbështetës dhe i dobishëm. Kushtojini vëmendje të mjaftueshme atij ose asaj. Do të kaloni një ditë të bukur romantike, por disa probleme shëndetësore mund t’ju shqetësojnë. Koha duket se po ju rrëshqet për duarsh. Shumë shpejt do të filloni të imagjinoni se tani ka kaluar momenti për përmirësime në punët tuaja të shtëpisë dhe marrëdhëniet familjare. Në fakt ju do të keni një goditje të dytë të mirëpritur brenda tre javësh, kujdes!

Binjakët

Pak njerëz po përpiqen të ndikojnë tek ju duke dhënë shpresa të rreme, por mos i kushtojnë vëmendje asaj që thonë. Bëni gjykimet tuaja dhe respektojini ato. Ju mund të diskutoni çështjen familjare me bashkëshortin/en tuaj dhe të bëni plane për të ardhmen së bashku. Jeta në familje do jetë e qetë. Dhe për fatin tuaj, në dashuri mund të jeni të shqetësuar për partnerin dhe statusin e marrëdhënies suaj, por gjërat do fillojnë të bëhen më të qarta. Për fat të mirë, është një periudhë ideale për udhëtime dhe vizita familjare. Mundohuni të kaloni pak kohë duke shijuar paqen e maleve, oqeanit ose shkretëtirës. Është me të vërtetë e rrallë që yjet e tu të jenë kaq të drejtpërdrejtë.

Gaforrja

Mund të ndiheni ende pak të lëkundur, por një zbavitje e blerjeve tani duket si mënyra ideale për të ngritur humorin tuaj. Mos harroni se kur bëhet fjalë për paratë, horoskopi juaj flet për cilësinë, jo sasinë. Nuk ka rëndësi ajo që keni, por ajo që bëni me të! Do të jeni të hutuar dhe të irrituar për shkak të pranisë së Hënës në Ujor. Do të lehtësoheni nga tensionet që ju kanë vuajtur prej kohësh. Ndrysho stilin e jetës. Mund të merrni promovim ose përfitime financiare në vendin e punës. Shmangni thashethemet me njerëzit. Njerëzit në pozita autoritative mund të vonojnë punën tuaj për të hequr inatet personale të së kaluarës. Do të kaloni shumë kohë për veten tuaj. Veprimi juaj do t’ju motivojë. Ndryshoni idetë tuaja me kalimin e kohës për të arritur sukses. Mos merrni vendime me nxitim kur negocioni marrëveshje të mëdha financiare. Qëndrimi juaj dominues dhe argumentet e kota do të sjellin kritika.

Për sa i përket fatit tuaj në dashuri, megjithëse dëshironi të jeni romantikë dhe madje mund të keni planifikuar të ndani një kohë të veçantë me partnerin/en tuaj, një sërë angazhimesh të tjera ka të ngjarë t’ju largojnë nga romanca dhe dashuria. Do mund të shkoni në një udhëtim kënaqësie. Do të merreni me aktivitete sportive. Do të përjetoni ditën më të mirë të jetës tuaj bashkëshortore.

Luani

Marsi, Jupiteri, Venusi dhe Mërkuri janë ende në linjë me shenjën tuaj, secili në mënyrën e vet, dhe përfaqëson një kombinim që integron veprimin me njohurinë dhe mençurinë. Prandaj edhe sjellja në dukje impulsive mund të duket çuditërisht e ndjeshme. Mos lejoni askënd t’ju thotë të kundërtën! Jini të sinqertë me veten pasi kjo është e vetmja lëvizje që mund t’ju ndihmojë në çdo situatë! Mos hezitoni të zgjidhni atë që preferoni në vend që të sakrifikoni dëshirat tuaja vetëm për hir të të tjerëve. Do të kaloni shumë kohë për veten tuaj. Veprimi juaj do t’ju motivojë. Ndryshoni idetë tuaja me kalimin e kohës për të arritur sukses. Mos merrni vendime me nxitim kur negocioni marrëveshje të mëdha financiare. Qëndrimi juaj dominues dhe argumentet e kota do të sjellin kritika.

Për sa i përket fatit tuaj në dashuri, do të jeni shumë të zënë me angazhimet tuaja sociale. Do të ringjallni disa lidhje të vjetra përmes këtyre takimeve të cilat do të jenë të dobishme për ju.

Virgjëresha

E dashur Virgjëreshë, nëse ndiheni të pavendosur për një projekt të ri, të cilit i keni kushtuar shumë mendime, atëherë kjo është koha e përkryer për të ndërmarrë veprime. Do ndiheni në ankth për shkak të disa problemeve në jetë. Kaloni pak kohë me të dashurit tuaj. Dilni për një shëtitje të gjatë për shëndet të mirë. Përqendrohuni në çështjet që lidhen me tokën, pronat e paluajtshme dhe projektet kulturore. Silluni siç duhet me miqtë, të afërmit dhe anëtarët e familjes. Në vendin e punës do të merrni ndihmë nga kolegët. Ju keni besim mjaftueshëm dhe jeni të qetë për t’u marrë me detyrimet shoqërore që ju ngarkohen. Kjo do të thotë që nëse keni një fundjavë të ngarkuar sociale ose familjare përpara, duhet të kaloni sa më shumë kohë të lirë që të mundeni për qetësi.

Për fatin tuaj, në dashuri, marrëdhëniet dhe mbështetja janë prioriteti juaj më i madh dhe do ta vlerësojnë shumë mbështetjen tuaj. Kjo do të forcojë lidhjet tuaja në marrëdhënie. Sot edhe mund ta keqkuptoni bashkëshortin/en.

Peshorja

E gjithë gama e mundësive personale është gati të zgjerohet, për kënaqësinë tuaj. Ambiciet tuaja profesionale do të mbeten në valë, por gjithashtu mund t’i kushtoni vetes më shumë kohë për takime serioze shoqërore, duke krijuar kontakte për të ardhmen. Dita do të karakterizohet nga luhatje humori, por fati do ju buzëqeshë. E keqja e kësaj është se mund të filloni të mbështeteni paksa shumë te fati. Perspektivat tuaja sociale duken vazhdimisht të gjalla, por Afërdita romantike patjetër do t’ju bëjë të mendoni dy herë nëse një ndërlidhës i veçantë është vërtet për ju. Mos u ndjeni nën presion nga miqtë për të bërë diçka që bie ndesh me kokë brenda!

Bashkëshorti/ja juaj do t’ju kujtojë dashurinë dhe romancën e fazës së hershme. Kuptoni ndjenjat e të dashurit/ës tuaj. Mbrëmja juaj do të shënohet me emocione të përziera të cilat mund t’ju mbajnë të tensionuar. Megjithatë, nuk ka asgjë për t’u shqetësuar pasi do të keni më shumë gëzim sesa zhgënjim.

Akrepi

I dashur Akrep, është koha e vendimeve. Javën e fundit jeni shqetësuar për disa çështje. Projektet e partneritetit do t’ju krijojnë më shumë probleme sesa rezultate pozitive. Do të ndiheni të zemëruar, veçanërisht me veten tuaj, sepse keni lejuar dikë të përfitojë nga ju. Megjithatë, duhet të merrni një vendim që mund të duket i vështirë në fillim. Zemra juaj do t’ju udhëheqë në drejtimin e duhur. Bëjini vetes një nder dhe mos pranoni asnjë kompromis të panevojshëm. Janë të tjerët ata që do të duhet të përkulen dhe nëse nuk janë në gjendje të pranojnë ty të vërtetën, kjo është një shenjë se duhen bërë ndryshime. Kjo nuk do të thotë se duhet të jeni të padrejtë! Kërkoni këshilla nga anëtarët e moshuar të familjes suaj për kursimet e ardhshme. Do të ndiheni energjikë dhe do të tregoni padurim të jashtëzakonshëm, gjë që do të sjellë rezultate pozitive për ju dhe do të lehtësojë tensionet në shtëpi. Do të nderoheni në vendin e punës për disa nga veprat tuaja të mira. Jepini rëndësi familjes tuaj duke ecur në hap me kohën.

Emocionalisht, dita nuk është më e përshtatshme për kultivimin e marrëdhënieve të reja apo të vjetra. Në vend të kësaj, do të shqetësoheni më shumë për vetë-analizën dhe kjo mund të lëshojë një atmosferë që nuk dëshironi të shqetësoheni.

Shigjetari

Kjo është dita e përsosur kur mund t’i impresiononi ata përreth jush me depërtimin tuaj dhe kuptueshmërinë tuaj për çdo situatë. Biznesmenët ka të ngjarë të marrin përfitime monetare me ndihmën e një miku të ngushtë. Paratë që do të merrni mund t’ju ndihmojnë të kapërceni disa nga problemet tuaja. Bashkëpunëtorët tuaj do të sjellin momente ankthi dhe stresi. Shmangni miqësinë me njerëz që humbin kohën tuaj të vlefshme. Do të jeni në gjendje të ofroni zgjidhje novatore për disa probleme të mëdha në vendin tuaj të punës ose për një nga miqtë tuaj. Merrni ndihmën e familjes kur ndiheni të vetmuar. Do t’ju shpëtonte nga depresioni. Do t’ju ndihmojë edhe në marrjen e vendimeve të arsyeshme. Bashkëshorti/ja juaj është me të vërtetë engjëlli juaj, të cilin do ta kuptoni në këtë ditë.

Për fatin e mirë tuajin, në dashuri mund të gjendeni në shoqërinë e dikujt që dëshiron të jetë me ju dhe ka pritur për një kohë të gjatë për të kërkuar vëmendjen tuaj. Mund të rezultojë një takim romantik pasionante dhe serioz dhe kjo është ajo që keni kërkuar! Në nivelin emocional, Akrep, kufijtë e shëndetshëm janë bërë të domosdoshëm në marrëdhënien tuaj, por ju e keni pasur të vështirë t’i përcaktoni. Ju mund të hyni në debate me bashkëshortin/en tuaj në lidhje me çështjet që lidhen me paratë. Bashkëshorti juaj mund të bëjë një problem për diçka që ai/ajo ka dëgjuar në lagje. Ju duhet të zgjidhni në mënyrë diplomatike problemet që shqetësojnë mendjen tuaj. Duhet të uleni me partnerin/en tuaj dhe të flisni për dimensionet e ndryshme të marrëdhënies tuaj me të cilat nuk ndiheni rehat.

Bricjapi

Jeni plot energji pozitive megjithatë, megjithëse mund të thoni mirë, këshillat tuaja të pakërkuara nuk do të jenë të mirëseardhura kudo. Ju mund të përfitoni nga një investim i mëparshëm në pronë. Në kohën e lirë do të preferonit shoqërinë e familjarëve. Ju duhet të përqendroni përpjekjet tuaja për të dhënë rezultatet e dëshiruara. Mundohuni të qëndroni larg njerëzve. Është më mirë të kujdeseni dhe t’i jepni kohë të mjaftueshme vetes se sa njerëzve përreth jush. Pjesët e grafikut tuaj që përfaqësojnë biznesin dhe zotërimet janë të forta, kështu që blerjet, shpenzimet dhe të gjitha llojet e investimeve duhet të jenë në krye të agjendës suaj. Marrëveshjet e përbashkëta financiare kërkojnë vëmendje të veçantë dhe çfarëdo që të vendoset tani do të japë rezultate mjaft të shpejta.

Emocionalisht, kohët e fundit jeni lidhur me dikë për një lidhje romantike. Ju e njihni këtë person për një kohë të gjatë, por tani jeni të habitur kur shihni anën e kundërt të personit. Ai nuk arrin të kuptojë aspiratat tuaja dhe të arrijë në pritjet tuaja. Jeta bashkëshortore do të jetë e mrekullueshme.

Ujori

Kohët dhe ngjarjet do të ndryshojnë rreth jush kështu që mund t’ju duhet të ndryshoni një vendim të mirëmenduar. Ju duhet të reagoni më me përgjegjësi ndaj çdo gjëje që ju hedh jeta. Gjithnjë e më shumë po e gjeni veten si personi që duhet të thotë ‘jo’. Ju nuk keni kërkuar të viheni në atë pozicion dhe nuk është e këndshme të mendoni se të tjerët mund t’ju konsiderojnë si një forcë represive, por nëse janë të arsyeshëm, ata do ta vlerësojnë mençurinë tuaj. Në kohën e lirë mund të përfundoni punët në pritje. Dhe për fatin tuaj në dashuri, Ujor, nëse jeni beqar, është dita kur mund të takoni dashurinë e jetës tuaj ose thjesht të filloni të shihni një person të afërt në një dritë krejtësisht të re dhe romantike. Mund të ketë pastrim rreth shtëpisë tuaj. Mund të ketë romancë në jetën tuaj të dashurisë. Pas një kohe të gjatë, ju dhe partneri juaj mund të kaloni një kohë të mrekullueshme së bashku.

Peshqit

Investimet e mëparshme në pronë mund t’ju korrin fitim. Duhet të shikoni se çfarë t’u thoni të tjerëve. Gjërat mund të bëhen vërtet të mrekullueshme për ju në punë, nëse thjesht i thoni një ‘Përshëndetje’ atij që ju urren. Mund të planifikoni të shkoni në shtëpi herët sapo të arrini në zyrë. Do të fitoni kënaqësi në rritje nga miqtë që kanë një kthesë mjaft serioze. Për sa i përket anës fizike të jetës, duhet të vendosni për t’u bërë sa më shpejt të jetë e mundur, mbani mend çfarë thonë ata për trupin si tempull i shpirtit! Do t’ju lindin mundësi për të kthyer një pjesë të favorit dhe për të shprehur vlerësimin tuaj.

Për fatin tuaj në dashuri, kjo ditë do të jetë një akt balancues midis punës, karrierës dhe familjes suaj. Të dy jeni duke u bërë mjaft kërkues në ditët e fundit. Jeta juaj bashkëshortore do të jetë e lumtur.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë