Loading…

Horoskopi ditor, e mërkurë 23 nëntor 2022

  • 22/11/2022 | 22:03

Horoskopi ditor, e mërkurë 23 nëntor 2022

Horoskopi ditor, e mërkurë 23 nëntor 2022.


Dashi: Mendja juaj do të marrë gjëra të mira. Mundohuni të mos shpenzoni shumë. Dëshira juaj për të fituar njohuri do t’ju ndihmojë të bëni miq të rinj. Jeta e dashurisë do të sjellë shpresë. Mund të kritikoheni nga kolegët për qëndrimin tuaj dominues. Ju mund të shikoni filma/ueb seriale në celularin tuaj gjatë kohës së lirë. Do të keni mundësi të mjaftueshme për të çmuar jetën tuaj bashkëshortore.

Demi: Shmangni mendimet e padëshiruara. Qëndroni të qetë për të rritur qëndrueshmërinë mendore. Bëni investime me mençuri. Ju mund të takoni vajzën tuaj të ëndrrave. Kontaktet e reja mund t’i japin një shtysë të re karrierës suaj. Mund të largoheni herët nga zyra për të kaluar pak kohë me partnerin tuaj të jetës. Bashkëshorti do t’ju vlerësojë.

Binjakët: Kënaqësia për ju është në letra. Flisni me anëtarët e familjes suaj në lidhje me investimet dhe kursimet e parave. Mirëkuptimi me bashkëshortin do të sjellë lumturi. Ndihmoni dikë në arritjen e ëndrrave. Partnerët do të jenë entuziastë për planet tuaja të reja. Mund të hiqni kohë për veten tuaj nga programi i ngjeshur i punës që të kaloni kohë me partnerin tuaj. Dita do të jetë mjaft romantike.

Gaforrja: Shëndeti do mbetet i qëndrueshëm. Mundësitë e hyrjes së parave janë të larta. Sjellja juaj e këndshme do të ndriçojë jetën familjare. Dashuria do të jetë e mundur për ju. Projektet në pritje do të marrin formën përfundimtare. Mund të gjeni një send të vjetër në shtëpi. Jeta në çift do jetë e mrekullueshme.

Luani: Do të keni sukses në të gjitha përpjekjet tuaja për shkak të pranisë së Hënës në Akrep. Shijojeni kohën me familjen tuaj duke ngrënë ushqime të shijshme dhe duke parë filma në shtëpi. Ju mund të shqetësoheni nga sjellja egoiste e një shoku. Ju mund të investoni para në aktivitete fetare për të arritur paqen mendore. Do të merrni dashuri nga familja. Do të përfitoni nga puna në zyrë. Do të kuptoni se bashkëshorti juaj është me të vërtetë engjëlli juaj.

Virgjëresha: Mund të përjetoni luhatje humori. Jini të qetë dhe bëni detyrën tuaj me durim pasi nuk është e drejtë të zemëroheni me të tjerët. Nëse është e mundur praktikoni joga dhe meditim për rritjen e jetës shpirtërore. Një mik mund t’ju kërkojë para hua por, shmangni huadhënien e parave, lekë për askënd. Qielli do të duket më i ndritshëm, lulet do të duken më shumëngjyrëshe dhe gjithçka rreth jush do të jetë e bukur pasi jeni të dashuruar. Për të martuarit, jeta juaj nuk kishte qenë kurrë kaq e gjallë.

Peshorja: Një ditë vetë-zbulimi për ju. Do të merrni pak kohë nga puna dhe do të mendoni thellë për veten. Do ta shijoni jetën në maksimum në ditët në vijim, ndaj mbajeni frymën. Përfitimet monetare janë në kartat për ju. Mund të përballeni me disa nga familjarët tuaj, por kjo nuk do t’ju prishë qetësinë shpirtërore. Do të bini në dashuri gjatë një udhëtimi. Mendoni disa herë gjatë komunikimit me anëtarët e familjes suaj. Do të zbuloni se bashkëshorti juaj është mjaft romantik.

Akrepi: Një ditë e shkëlqyer për ju. Do të bëni një mik të ri, i cili do t’ju ndihmojë në rritjen e karrierës. Gjendja juaj shëndetësore do jetë e mirë. Do të jeni të sigurt gjatë gjithë ditës. Do të merrni një lajm të mirë të papritur më vonë gjatë ditës duke sjellë brohoritje në fytyrën e anëtarëve të familjes suaj. Puna dhe përkushtimi juaj do të shpërblehet. Mos e humbni kohën duke u shoqëruar me miqtë. por, merrni hapa për karrierën tuaj. Do të përjetoni se martesa juaj ishte një bekim për ju.

Shigjetari: Qëndroni në buxhetin tuaj për të shmangur kufizimet financiare. Shëndeti i prindërve tuaj kërkon vëmendje dhe kujdes shtesë. Do të ndaloni të thyhet një zemër. Aftësia juaj për të mësuar gjëra të reja do të jet e jashtëzakonshme. Ju mund të planifikoni mirë për një të ardhme të begatë megjithatë, për shkak të ardhjes së një mysafiri në mbrëmje, i gjithë planifikimi juaj do të shkojë dëm. Gjithçka duket e lumtur në jetën tuaj martesore. Shanset për t’u shëruar nga sëmundja janë të larta, gjë që do t’ju mundësojë të merrni pjesë në një garë sportive. Humbjet financiare duken të mundshme nëse investoni në fjalët e të tjerëve. Duhet të jeni të durueshëm me fëmijët ose me ata që janë më pak me përvojë se ju. Miqtë do ju mbështesin dhe do ju mbajnë të lumtur.

Bricjapi: Do të jetë një ditë dëfrimi dhe argëtimi për ju. Do të merrni disa burime të reja të ardhurash përmes njerëzve të afërt. Ka të ngjarë të merrni dhurata të papritura nga të afërmit dhe miqtë tuaj. Sapo të takoni dashurinë e jetës tuaj, nuk do të kërkoni asgjë tjetër, fakt të cilin do ta kuptoni. Puna juaj do të vlerësohet nga të tjerët, përfshirë të moshuarit dhe kolegët në vendin tuaj të punës. Ata që shfaqen në provime konkurruese duhet të jenë të ndërgjegjshëm dhe të mos lejojnë që frika e provimit t’i shqetësojë.

Ujori: Shëndeti juaj do të jetë i mirë gjatë gjithë ditës. Këshillohet që të mos ndërmerrni asnjë hap ose të veproni në mënyrë të cçregullt pa këshillën e një personi me përvojë, pasi është diçka që mund të shkaktojë humbje financiare. Ftoni miqtë tuaj intimë në një festë dhe ka të ngjarë të keni energji. Do të përjetoni prirje të papritura romantike. Drejtoni njerëzit në vendin tuaj të punës pasi sinqeriteti juaj pritet t’ju ndihmojë me përparime jetike. Ka shumë mundësi që të përfshiheni pa asnjë arsye në një debat me dikë. Megjithatë, kjo do t’ju prishë humorin, si dhe kohën e çmuar.

Peshqit: Mbani paratë tuaja shtesë në një vend të sigurt, i cili do të jetë shumë i dobishëm për ju në ditët në vijim. Përmirësoni qëndrueshmërinë tuaj mendore për një jetë të kënaqur. Pamje e re, veshje e re dhe miq të rinj mund t’ju bëjnë ditën. Mundohuni të shmangni një hap të nxituar në lidhjen tuaj të dashurisë. Tensioni do t’ju turbullojë mendjen ndërsa do të përpiqeni të zgjidhni problemet e zyrës prandaj, nxirrni planet me kujdes për të marrë rezultatet e dëshiruara. Do ta testoni mendjen. Jeta juaj bashkëshortore do të stresohet për shkak të mungesës së plotësimit të nevojave të përditshme.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë