Loading…

Horoskopi ditor, e mërkurë 7 dhjetor 2022

  • 06/12/2022 | 22:01

Horoskopi ditor, e mërkurë 7 dhjetor 2022

Horoskopi ditor, e mërkurë 7 dhjetor 2022.


Dashi

Ata qe janë ne një lidhje do kenë një dite te qete dhe te këndshme, por jo te mbushur me pasion te zjarrte. Dashurohuni ashtu siç dini, pa menduar nëse ka me mire. Beqaret do i adhurojnë flirtimet sot dhe do dalin pa ngurruar neper takime. Financat do jene goxha te mira, kështu qe përfitoni për te kryer transaksione apo investime te rëndësishme.

Demi

Për te kaluar një dite te bukur me partnerin duhet t’i bëni balle nervozitetit. Shmangni edhe diskutimet e gjata e te kota dhe përqendrohuni tek thelbi i gjerave. Beqaret do kenë një takim impresionues te cilin nuk duhet ta humbin për asnjë arsye. Situata financiare do jete goxha e qëndrueshme. Vazhdoni te tregoheni te matur dhe shpenzoni me kursim.

Binjaket

Ka ardhur momenti t’i merrni gjerat me seriozisht ne çift dhe te krijoni një klime me harmonike. Tregohuni te kujdesshëm me ato qe do thoni dhe lëreni partnerin te flasë lirshëm. Beqaret ka gjasa te kenë dashuri me shikim te pare. Jeta e tyre do marre një tjetër drejtim. Mos e teproni me shpenzimet sot nëse nuk doni te keni tronditje financiare.

Gaforrja

Venusi do jete i pozicionuar mire ne qiellin tuaj te dashurisë. Çiftet do kenë një dite te qete dhe pas asnjë problem, ndërsa beqaret do kenë mundësi te krijojnë një lidhje te bukur. As vete nuk e kishit menduar se mund te ndryshonit kaq shpejt status. Financat nuk do jene te mira. Mund te kryeni transaksionet apo investimet qe keni kohe qe i mendoni.

Luani

Ne pune ka ardhur kohe te bëni disa sqarime me partnerin tuaj dhe te mendoni për te ardhmen. Nëse bashkëpunoni ashtu si duhet do arrini atje ku dëshironi. Beqaret mund te fillojnë veçse një aventure qe do iu sjelle emocione momentale. Situata financiare nuk do jete shume e qëndrueshme, prandaj shmangni investimet e mëdha dhe te pamenduara.

Virgjeresha

Beni kujdes me xhelozinë e tepruar gjate kësaj dite ju qe jeni ne një lidhje. Mos mendoni se partneri iu tradhton vetëm sepse mund te pije një kafe me koleget e punës. Beqaret duhet te bëjnë kujdes me personat e shenjës se Binjakeve dhe Bricjapeve. Shmangini sa te mundni! Ne planin financiar merrni masat e duhura nëse nuk doni te përballeni me surpriza te këqija.

Peshorja

Ju qe keni kaluar nje periudhe plot konflikte ne cift do ndiheni me te qete sot. Bashkepunimi do perforcohet pak nga pak dhe do kuptoheni me mire me njeri-tjetrin. Beqaret do kene me shume fat se kurre te takojne personin e endrrave. Shfrytezojeni diten! Financat ka gjasa te permiresohen me teper fale nje shperblimi qe do merrni. Shpenzimet bejini ende me maturi!

Akrepi

Do keni shume mosmarrëveshje gjate kësaj dite me atë qe keni ne krah sepse secili prej jush mendon se ka te drejte për gjithçka. Bëjeni ju hapin e pare drejt tolerancës. Beqaret do kenë disa takime, por do jene te pavendosur. Dijeni qe koha fluturon dhe nuk kthehet pas. Ne planin financiar duhet te tregoheni sa me realiste. Mos shpenzoni kuturu sepse do keni probleme.

Shigjetari

Ne jetën ne çift do iu dalin disa vështirësi te vogla, por nëse tregoheni te kujdesshëm dhe te matur mund t’i kaloni shpejt. Gjithçka do varet nga mënyra juaj e te vepruarit. Beqaret duhet te heqin sa me shpejt turpin nëse duan te bëjnë dike per vete. Financat do jene te mira, por nëse shpenzoni me shume sesa duhet, mund te përballeni edhe me tronditje. Kujdes!

Bricjapi

Momentet e lumtura ne cift dpo jene te shumta gjate kesaj dite. Tregohuni me te arsyeshem, toleroni dhe falni nese doni qe gjithcka te shkoje si e kishit menduar. Nese jeni beqare dhe po kerkoni shpirtin tuaj binjak, tregohuni me te hapur dhe pranojini ftesat qe do iu behen. Nese i menaxhoni me kujdes financat do keni shume shpejt permiresime te medha.

Ujori

Te dashuruarit do tregohen me te hapur me atë qe kane ne krah dhe do ua shprehin gjate gjithë kohës ndjenjat njeri-tjerit. Nëse jeni ende beqare, me shume gjasa do e gjeni shpirtin binjak. Do jete një takim impresionues dhe i veçante. Financat do jene mjaft delikate prandaj mos bëni as shpenzime te kota dhe as mos jepni hua. Nëse gaboni, nuk keni për t’ia dale dot.

Peshqit

Dite shume me e mire kjo e sotmja për te dashuruarit. Do jeni me optimiste, me te sigurte ne vetvete dhe me te ngrohte me partnerin tuaj. Beqaret pas nje kohe te madhe pritjejedo arrijnë te krijojnë lidhjen qe kane ëndërruar gjithmonë. Përgatituni për emocione. Ne planin financiar do t’ju duhet me patjetër ndihma e disa specialisteve. Vete nuk mund t’ia dilni.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë