Loading…

Horoskopi ditor për të martën, 4 tetor 2022

  • 03/10/2022 | 23:15

Horoskopi ditor për të martën, 4 tetor 2022

Horoskopi ditor për të martën, 4 tetor 2022


Dashi

Mos i bëni presion vetes dhe pushoni siç duhet. Shanset për të marrë përfitime monetare nga ana e nënës suaj janë të mundura. Aktiviteti social me familjen tuaj do t’ju mbajë të relaksuar. Partnerët e biznesit do të jenë mbështetës. Një udhëheqës shpirtëror ose një plak do t’ju japë udhëzim. Jeta në çift do jetë e mrekullueshme.

Demi

Mund të dilni me bashkëshortin për të blerë disa sende me vlerë. Mund të keni vështirësi me anëtarët e familjes, por mos lejoni që kjo t’ju prishë qetësinë e mendjes. Ju do të jeni në gjendje të tërheqni anëtarë të gjinisë së kundërt. Do të përpiqeni të vendosni objektivat tuaja shumë më të larta. Mos u zhgënjeni nëse rezultatet nuk vijnë sipas pritjeve tuaja. Ditë e përshtatshme për funksione shoqërore dhe fetare. Do të keni një jetë të lumtur bashkëshortore.

Binjakët

Përdoreni mirë energjinë tuaj të lartë. Mund të përballeni me pasojat e shpenzimeve të tepërta në të kaluarën. Të afërmit do të ofrojnë mbështetje. Silluni mirë me të dashurin tuaj. Mund të bëheni gjaknxehtë për shkak të presionit në punë dhe në shtëpi. Shëndeti i bashkëshortit tuaj mund të bjerë pak.

Gaforrja

Ndaloni së menduari negativisht. Ju duhet të përqendroheni në gjëra që do t’ju japin lumturi. Shkoni për një shëtitje, praktikoni meditim dhe lexoni libra të mirë për të shpërqendruar veten nga negativiteti. Duhet të shmangni stresin e shkaktuar nga kriza e gjatë financiare. Sidoqoftë, do të merrni një mundësi të re për të fituar para nëse rishikoni situatën aktuale. Mundohuni të zgjidhni problemet në jetën personale. Mos e lëndo të dashurën tënde. Grindjet e vazhdueshme mes jush dhe bashkëshortit tuaj mund të rezultojnë në ndarje në të ardhmen. Shmangni atë dhe përpiquni të bëni kompromise për të shpëtuar marrëdhënien tuaj.

Luani

Prania e Hënës tek Bricjapi ju sugjeron të bëni hapa me kujdes. Mos merrni vendime me nxitim pasi mund të jetë e pafavorshme për ju në planin afatgjatë. Mendohuni dy herë para se të flisni. Ka mundesuar të keni dhimbje në qafë ose në shpinë. Konsultohuni me një mjek për zgjidhje. Një fqinj mund t’ju kërkojë para si hua. Megjithatë, ju këshillojmë të kontrolloni besueshmërinë përpara se të huazoni para. Kujdesuni për fëmijët tuaj pasi ata janë pasuria juaj e paçmuar. Jeta në çift do jetë e mirë.

Virgjëresha 

Meqenëse Hëna është në Bricjap, ka mundësi të jeni më ambicioz për familjen, miqtë dhe me pasurinë. Do të merrni gjithçka, por duhet të punoni në një plan realist. Një ditë plot tension për ju. Do të jeni të zënë duke bërë plane për të ardhmen. Do të tërhiqni vëmendjen e të tjerëve pa shumë përpjekje. Kujdesuni për marrëdhëniet tuaja personale ose përndryshe mund të tensionohen. Një ditë e përkryer për sipërmarrje në biznes të ri në partneritet që do të jet i dobishëm në të ardhmen. Tregohuni të mençur kur komunikoni me anëtarët e familjes tuaj.

Peshorja

Gjendja juaj shëndetësore do të mbetet e mirë pavarësisht orarit të ngjeshur. Ka mundësi të merrni përfitime financiare. Ju duhet të merrni parasysh të gjitha aspektet përpara se të komentoni për ndonjë çështje. Çdo pakujdesi në këtë drejtim mund t’ju sjellë telashe. Marrëdhënia me të dashurin tuaj mund të tensionohet për çështje shumë të vogla. Mos i merrni si të mirëqenë të moshuarit tuaj. Nëse keni pritur për një kohë të gjatë që të ndodhin gjëra interesante në jetën tuaj, atëherë ka gjasa që të merrni një lehtësim në këtë drejtim. Bashkëshorti juaj mund të prishë një plan apo projekt tuajin. Ju duhet të përpiqeni ta bindni atë.

Akrepi

Bashkëshorti juaj mund t’ju gëzojë. Pozicioni juaj financiar do përmirësohet nga fitimet e papritura. Ju duhet të përpiqeni ta kaloni kohën tuaj me maturi. I dashuri juaj do të kërkojë angazhim nga ju për disa çështje. Ju duhet të shikoni në të gjitha aspektet përpara se të bëni ndonjë angazhim. Do të jetë një ditë e mirë për biznesmenët. Një udhëtim i papritur i ndërmarrë për qëllime biznesi do të japë rezultate pozitive. Udhëtimi do t’ju bëjë të shihni vende të reja dhe të takoni njerëz të rëndësishëm. Do të keni një bisedë shpirtërore me bashkëshortin tuaj.

Shigjetari

Sjellja juaj e mirë do të vlerësohet. Shumë njerëz do t’ju japin lëvdata verbale. Ata që kishin investuar paratë e tyre me këshillën e një personi të panjohur, kanë shumë gjasa të përfitojnë. Do të jetë një ditë e mirë për të ringjallur kontaktet dhe marrëdhëniet e vjetra. Ju mund të ndriçoni jetën tuaj të dashurisë duke vizituar disa pika pikniku. Sektori i turizmit mund t’ju japë një karrierë fitimprurëse. Kjo është koha për të realizuar ambicien tuaj dhe për të punuar shumë për të. Suksesi ju pret me padurim. Mund të luani çdo lojë në kohën tuaj të lirë megjithatë, ekziston mundësia e një aksidenti, prandaj duhet të qëndroni vigjilentë gjatë gjithë kohës. Do të kaloni ditën më të mirë të jetës me bashkëshortin.

Bricjapi

Këshillohet të shpenzoni para me mend pasi ka gjasa të vuani nga humbje financiare. Ndërsa dhe kur ndiheni të vetmuar gjatë ditës, kaloni kohën e lirë me anëtarët e familjes për t’ju shpëtuar nga depresioni. Do t’ju ndihmojë gjithashtu në marrjen e vendimeve të arsyeshme. Jini në sjelljen tuaj më të mirë, pasi i dashuri juaj do të jetë në një humor shumë të paparashikueshëm. Mundohuni të mos jeni të hapur dhe të emocionoheni gjatë takimeve të biznesit. Ju mund të prishni famën tuaj nëse nuk i rregulloni thëniet tuaja.

Ujori

Duhet të mbani nën kontroll emocionet dhe impulset e çrregullta. Mënyra juaj e të menduarit dhe idetë e vjetra do të pengojnë përparimin, do të pengojnë zhvillimin dhe do të krijojnë barriera kur do të përpiqeni të ecni përpara. Nëse do të përpiqeni t’ua impononi vendimin tuaj njerëzve që njihni, ka shumë mundësi që të përfundoni duke dëmtuar interesat tuaja. Trajtimi i situatës me durim është ndoshta mënyra e vetme për të arritur rezultatet e dëshiruara. Bashkëshorti juaj mund të lëndohet për shkak të diçkaje që keni thënë më parë.

Peshqit

Përpiquni të merrni një dietë të ekuilibruar çdo ditë dhe të bëni ushtrime për të qëndruar në formë dhe të mirë. Paratë e tepërta që zotëroni duhet të investohen në mënyrë ideale në pasuri të paluajtshme. Është një kohë e mirë për t’u përfshirë në aktivitete që përfshijnë të rinjtë. Marrëdhënia me miqtë tuaj të ngushtë mund të tensionohet për çështje shumë të parëndësishme. Kolegët në vendin e punës mund t’ju ftojnë për një takim pasi të ketë mbaruar puna juaj. Gjeni kohë për veten tuaj dhe vlerësoni siç duhet personalitetin tuaj nëse ndiheni të humbur diku në turmë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë