Loading…

Horoskopi për të dielën, 19 Nëntor 2023

  • 19/11/2023 | 08:12

Horoskopi për të dielën, 19 Nëntor 2023

DASHI – Kjo ditë do të sjellë pak melankoli dhe nervozizëm. Ndoshta, shumë nga tensionet janë për shkak të faktit se po i afroheni një qëllimi, por ka ende një rrugë të gjatë për të bërë. Në dashuri ka keqkuptime për të zgjidhur, financat nuk janë të shkëlqyera. Me pak fjalë, nuk mund të thuhet se është një ditë me fat, por duhet të përmbaheni dhe të përpiqeni të ruani një ekuilibër të brendshëm.


DEMI

Në dashuri dridheni shumë, ka shumë shtytje dhe tërheqje, është koha për të marrë një pozicion, ose më mirë një vendim. Përpara se të arrini tek kjo, përpiquni të vlerësoni se kë keni pranë, mos u përqendroni në pamjen e jashtme, gërmoni thellë brenda. Kushtojuni vëmendje marrëdhënieve me Akrepin dhe Ujorin, ato janë shenja që do t’ju japin përkëdheli.

BINJAKËT

Një hënë e ndritshme po vjen. Është shenja e një dite që do të jetë e rëndësishme, mund të argëtoheni nëse është e rëndësishme për ju që ta bëni këtë, ose mund t’i përkushtoheni çdo gjëje tjetër që ju bën të lumtur. Ju gjithashtu gjeni një ekuilibër të mirë të brendshëm, marrëdhëniet me familjen tuaj përmirësohen dhe po ashtu edhe financat tuaja. Fati është në anën tuaj.

GAFORRJA

Afërdita është në opozitë, kjo nuk do të thotë se dashuria nuk do të jetë në jetën tuaj, por vetëm se ka marrëdhënie që duhen menaxhuar më mirë. Disa prej jush do të kuptojnë se është koha për t’i dhënë fund një lidhjeje që nuk ju sjell më asnjë stimulim, ku edhe ndjenjat vihen në dyshim. Nga ana tjetër, edhe qëndrimi i partnerit do të jetë mjaft i bezdisshëm. Mendoni me kujdes se cilën zgjedhje do të bëni, sepse ajo mund të jetë vendimtare.

LUANI

Ka shumë gjëra që dëshironi të arrini, por jeni në ankth dhe shqetësimet nuk po iu lënë reaht. Kujdes me dashurinë, ka një situatë të vjetër për ta zgjidhur me një ish, ka ardhur koha ta zgjidhim njëherë e mirë. Nuk është një ditë në të cilën keni shumë energji, gjeni kohë për të rimbushur bateritë dhe për të gjetur ekuilibrin e brendshëm.

VIRGJIËRESHA

Ndonjëherë jeni shumë të përqendruar në të ardhmen dhe i frikësoheni asaj. Nëse besoni se jeni në rrugën e duhur, nuk ka nevojë të keni frikë ose të keni kohë për mendime të dyta. Në këtë ditë ju jeni të bekuar me fat, por mbani mend se ai ndihmon vetëm guximtarët. Pra, mos qëndroni në vend dhe prisni dritën e mirë të yjeve, duhet të veproni me vetëdijen se keni yjet që ju mbrojnë.

PESHORJA

Mendimet të mbushin mendjen dhe me arsye të mirë. Në fakt, duhet të përballeni me të gjitha ato situata që kanë mbetur pezull gjatë javës ose që ju kanë mbajtur nën kontroll. Mos u shqetësoni, sepse horoskopi i së dielës është i mirë, lërini të rrëshqasin gjërat që nuk kanë shumë rëndësi, sidomos në familje.

AKREPI

Afërdita është e favorshme dhe duket se ka shumë plane për ju. Hapat e rëndësishëm si martesat, bashkëjetesat dhe fëmijët do të favorizohen nga yjet që ju mbrojnë dhe ju sjellin fat, ndaj përfitoni prej tyre. Nëse ekzistojnë kushtet, mos u përmbaheni për shkak të frikës budallaqe që lidhet me ndryshimet. Edhe në fusha të tjera të jetës keni mundësi të materializoheni.

SHIGJETARI

Hëna është në opozitë, prandaj preferohet të shmangen diskutimet që mund të shkaktojnë konflikte. Mos u bëni polemikë, flisni siç duhet, përndryshe rrezikoni të gjendeni në situata të sikletshme. Kërkoni lirinë që është kaq themelore për ju, nëse nuk mund ta bëni fizikisht, bëjeni me mendjen tuaj: imagjinoni veten të jeni diku tjetër.

BRICJAPI

Sa bukur është të thuash atë që ndjen dhe ke pasur brenda vetes për një kohë të gjatë. Epo, Afërdita në shenjën tuaj ju fton të çliroheni, është koha e duhur, ajo në të cilën do të ketë më pak kundërshtime. Për beqarët kjo është një ditë e bukur, priten takime mjaft interesante. Për çiftet në krizë, prania e Venusit favorizon sqarimet dhe zgjidhjet e problemeve.

UJORI

Ndoshta po vini nga një periudhë e mirë, por kjo ditë ka të bëjë me rikuperimin dhe ndonjëherë edhe shpengimin. Më në fund do të arrini një qëllim që e keni ndjekur prej kohësh, atë që ju është më afër zemrës në krahasim me të tjerët. Gjithmonë do të jetë dikush që do të kundërshtojë ose kritikojë atë që thoni, por gjëja më e mirë është t’i lini gjërat të rrëshqasin për të mos prishur një të diel të mirë.

PESHQIT

Ashtu si Bricjapët, kjo është një kohë e mirë për të thënë gjithçka që keni në mendje. Mos lini asgjë mënjanë, sepse e hëna mund të jetë shumë vonë, në fakt dita nuk i përshtatet gjithë kësaj. Gjithashtu përfitoni nga kjo e diel për të gjetur një ekuilibër të brendshëm, për të reflektuar mbi atë që dëshironi për të ardhmen e afërt./Liberale.a

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë