Loading…

Hoteli letrar në Portugali (Foto)

  • 22/01/2017 | 22:22

Hoteli letrar në Portugali (Foto)

Nëse dëshironi pushime të përkyera dhe të keni mijëra tituj librash pranë, atëherë hoteli “Man” në Portugali është vendi ideal.


Hoteli letrar “Man” në Óbidos, Portugali ka mbi 50 mijë libra brenda, të cilat janë në dispozicion të pushuesëve që shkojnë atje. Disa nga këto libra janë në shitje, e të tjerat janë vetëm për t’u lexuar në sallat e veçanta të hotelit që njihen si biblioteka.

587d4b63170000880192a6b9

Librat në hotelin letrar “Man” janë nga titujt më të vjetër deri te të fundit, më të rinjtë. Ky hotel letrar mirëpret turistë nga e gjitha bota, dhe çmimi për një natë është 90 dollar.

587d4b641200002d00ad7e95

Pushuesit e këtij hoteli përveç bibliotekës kanë edhe ambiente tjera për t’i shijuar, si të gjitha hotelet e tjera të zakonshme.

587d4b5d170000fa01fdef32

Qyteti ku ndodhet “Man” është antik dhe shumë interesant për ta vizituar. /gazetametro.net

literary_man_obidos_hotel_seating_litman1122

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë