Loading…

Hoteli më i shtrenjtë në botë

  • 17/12/2016 | 10:37

Hoteli më i shtrenjtë në botë

Hoteli 13, që këtë verë do të hapet në Macau, është vetëshpallur si “hoteli më luksoz që është ndërtuar ndonjëherë në botë”. Ndër të tjera, luksi i këtij hoteli përfshin banjat prej qelqi dhe ato romake prej mermeri, por dhe transportin komod me makinat e llojit Rolls-Royce Phantom.


Hoteli është punuar me delikatesë, pasi që secila dhomë e tij ka kushtuar 7 milionë dollarë, ndërsa i gjithë hoteli, 1.4 miliardë dollarë.

Së fundi është zbuluar pamja e apartamentit “Villa de Comte”, që do të jetë akomodimi bazik brenda këtij hoteli.

Suitat e hotelit dominohen nga stili barok, i kombinuar me detaje moderne, skulpturat e bukura, tavanet e pikturuara, gravurat, mobiliet mbretërore nga materiali i zgjedhur – dhe përplot gjëra tjera luksoze.

Hoteli 23 katësh posedon 200 suita të mëdha (që janë emëruar si vila), ndërsa secili apartament do ta ketë shërbimin personal 24 orësh. Po ashtu hoteli ofron edhe një zonë private për shoping luksoz.

img_91191481917371 hotel-macauu-658x3301481917391 hotel-macauuu-0001-1024x7681481917379 hotel-macauuu-0003-1024x7681481917375 hotel-macauuu-0004-1024x7681481917382 hotel-macauuu-0005-1024x7681481917385 hotel-macauuu-0006-1024x7681481917389

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë