Loading…

Hoteli pa mure i alpeve zvicerane (Foto)

  • 24/01/2017 | 08:50

Hoteli pa mure i alpeve zvicerane (Foto)

Ka një numër të madh të hoteleve mjaft intereasante, mirëpo kësi hoteli nën qiellin e hapur nuk është se keni parë.

Në alpet e Zvicrës, ky hotel që nuk ka kulm, mure, por vetëm një shtrat prej ku mung të shohësh bukurinë e këtyre apleve.

Njëri nga pronarët e hotelit tregon për idenë që hoteli të mos ketë mure. Ky hotel ndryshe ka emrin “Zero Yje”.

hotelio-brenda-4

“Yjet nuk janë hoteli, por janë secili mysafir, ne i kemi larguar muret kështuqë gjëja e vetme që mbetet jeni ju dhe përvoja juaj”, u shpreh Daniel Charbonnier, transmeton gazetametro.net.

 “Zvicra bëhet hotel”, shpalos tutje ai.

hoteli-brenda-2

“Zero Yje” u realizua në 2016, dhe tanimë i gjithë viti 2017 është i rezervuar.

Hoteli gjendet pothuajse në qendër të  alpeve zvicrane, dhe nata aty kushton 210 dollarë, transmeton gazetametro.net.

hoteli-brenda-3

Për më tepër aty nuk ka as toalet, kërkohet një ecje prej 5 minutash për të arrirë te toaleti i përbashkët publik.

Mirëpo si një hotel normal, shërbimi i dhomës ofrohet për mysafirët. /gazetametro.net.

hoteli-brenda-5

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë