Loading…

Hoteli prej akulli në Suedi

  • 15/12/2016 | 23:37

Hoteli prej akulli në Suedi

Hoteli i Akullit 365 në Juklkasjarvi të Suedisë, hapë dyert këtë vikend, transmeton Gazeta Metro.


Hoteli me 20 suita luksoze është i ndërtuar nga bora dhe akulli afër Torne River.

Aty është edhe një barë prej akullit e cila ofron shampanjë dhe koktele

there-is-an-ice-bar-offering-cocktails-and-champagne-whimsical-ice-sculptures-and-designs-from-artists-in-nine-countries

Këtë vit hoteli ofron më shumë artë se viteve të tjera 

art

Muret, toka, tavani janë të mbuluara me borë e akull që qëndrojn me një temperatur prej – 5 gradë celcius

inside-the-walls-floors-and-ceilings-are-blanketed-in-ice-and-snow-with-an-internal-temperature-of-minus-five-degrees-celsius

Suitat përfshijnë, sauna, dhoma të ngrohta dhe janë mjaftë luksoze

suita

a-solar-powered-refrigerating-plant-will-keep-the-property-cold-during-the-summer-while-activities-like-dog-sledding-and-northern-lights-tours-await-visitors-in-the-winter

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë