Loading…

Hoti: Do të fitojmë më 11 qershor

  • 28/05/2017 | 13:55

Hoti: Do të fitojmë më 11 qershor

Kandidati për kryeministër nga LDK-AKR dhe Alternativa, Avdullah Hoti, ka thënë se ashtu sikur LDK’ja e mundi AAK’në dhe të tjerët në vitin 2013 për pushtet lokal,  ashtu do të fitojnë ndaj koalicionit PDK-AAK Nisma më 11 qershor.


Hoti tha se brenda dy viteve, kur do të jetë kryeministër, buxheti i shtetit do të jetë 3 miliardë euro, kurse në periudhën katërvjeçare pesë miliardë.

Hoti po qëndron në Pejë, ku edhe i dha këto deklarata. Më herët kandidati i LDK’së foli për programin për gratë e Kosovës, për të cilat tha se do të përkrahen. Siç shpjegoi Hoti, për gratë që punojnë, pas lindjes do të kenë pushim 12 muajsh, ndërkohë që ato që janë të papunësuara, do të marrin për 1 vit gjysmën e pagës minimale./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë