Loading…

Hoti godet Kurtin e Osmanin pas vendimit të GJK: Skenar i tyre për të ndërhyrë në prokurori

  • 24/03/2023 | 20:41

Hoti godet Kurtin e Osmanin pas vendimit të GJK: Skenar i tyre për të ndërhyrë në prokurori

Deputeti i LDK-së, Avdullah Hoti ka reaguar pas rrëzimit të Ligjit për Këshillin Prokurorial nga ana e Gjykatës Kushtetuese.


Ai ka thënë se me këtë vendim ka dështuar tendenca për zgjedhje të prokurorit nga koalicioni Kurti-Osmani.

“Dështon tendenca për zgjedhje të Kryeprokurorit nga koalicioni Kurti-Osmani. Ligji për Këshillin Prokurorial shpallet kundërkushtetues”, ka shkruar ai.

“Vonesa e emërimit të Kryeprokurorit ishte pjesë e skenarit të Kurtit dhe Osmanit për ndërhyrje në prokurori”, ka shkruar në fund Hoti.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë