Loading…

Hoti komenton darkën e Grenellit me Vucicin: Do t’i ofronim edhe ne nikoqirllëkun e nevojshëm

  • 24/09/2020 | 21:18

Hoti komenton darkën e Grenellit me Vucicin: Do t’i ofronim edhe ne nikoqirllëkun e nevojshëm

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka komentuar darkën e emisarit të posaçëm të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në Beograd.


Hoti ka thënë se agjenda e delegacionit amerikan ishte e tillë, dhe se kjo nuk ka të bëjë me një favorizim të Amerikës ndaj Serbisë.

“Kështu ishte agjenda e tyre, nga Greqia në Kosovë, tani në Serbi dhe në Izrael”, ka thënë ai në Kanal10.

“Po të kishin qëndruar më gjatë, edhe ne do t’i kishim ofruar nikoqirllëkun e nevojshëm”, është shprehur Hoti.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë