Loading…

Hoti kritikon Thaçin, e fajëson për vonesë në konstituimin e institucioneve

  • 20/07/2017 | 20:40

Hoti kritikon Thaçin, e fajëson për vonesë në konstituimin e institucioneve

Kandidati për kryeministër nga koalicioni LDK-AKR-Alternativa, Avdullah Hoti, në një prononcim për Telegrafin e ka bërë përgjegjës presidentin e vendit, Hashim Thaçi, për vonesat në konstituimin e institucioneve.


Hoti thotë se Thaçi është dashur ta thërras seancën konstituive të Kuvendit para dy javësh.

“Ai është përgjegjës për vonesat në konstituimin e institucioneve”, ka thënë Hoti.

I pyetur se a do të marr pjesë LDK, në takimin konsultativ të ftuar nga Presidenti Thaçi ai tha se ende nuk kanë vendosur.

Ndryshe, takimi konsultativ i thirrur nga presidenti, Hashim Thaçi, do të mbahet të hënën në orën 10:00, në Kuvendin e Republikës së Kosovës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë