Loading…

Hoti: Marrëveshja në Shtëpinë e Bardhë ka kthyer vendin tonë në nyje gjeo-politike

  • 24/01/2021 | 18:34

Hoti: Marrëveshja në Shtëpinë e Bardhë ka kthyer vendin tonë në nyje gjeo-politike

Kandidati për kryeministër nga LDK, Avdullah Hoti, sonte ka prezantuar sloganin me të cilin partia e tij do marrë pjesë në zgjedhjet e 14 shkurtit, shkruan Gazeta Metro.


Përmes një video, Hoti, ka përmendur arritjet e Qeverisë në kohën kur ai ishte kryeministër, njëra ndër to edhe bisedimet në SHBA dhe arritja e marrëveshjes.

Hoti, cilësoi se gjatë mandatit të tij janë krijuar miqësi edhe më të afërta me aleatët e përhershëm të vendit, derisa marrëveshja e cila u nënshkrua në Shtëpinë e Bardhë, tha se e ka kthyer Kosovën në nyje gjeopolitike.

Hoti ndër të tjera theksoi se partia e tij do vazhdojë të përkrah thellimin e miqësive dhe jo selektimin e miqve/

‘’ Kemi rivendosur miqësitë me vendet mike. Kemi nënshkruar marrëveshje në Shtëpinë e Bardh që e kthen shteti tonë në nyje gjeopolitike. Unë jam i vendosur për thellim të miqësive dhe jo selektim të miqve dhe izolim të shtetit. Ne nuk lejojmë që të sfidohet demokracia e fjala e lirë”, ka thënë ai./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë