Loading…

Hoti: PDK’ja i ka votat për Demarkacion

  • 30/03/2017 | 22:04

Hoti: PDK’ja i ka votat për Demarkacion

Rexhep Hoti nga Partia Demokratike e Kosovës ka thënë, se PDK-ja i ka votat për Demarkacion me Malin e Zi, por po e pret partnerin e koalicionit që edhe ata të grumbullojnë votat e nevojshme.


“Partia Demokratike i ka votat për Demarkacionin, ne jemi duke e pritur Lidhjen Demokratike të Kosovës”, ka deklaruar Hoti në një emision.

“Jo vetëm që i kemi votat për Demarkacionin, por PDK është unike dhe ka mirëkuptim për Kryeministrin që ka problem me 30 për qind të deputetëve. Por ne në PDK-së kemi vendim unanim për ta votuar Demarkacionin, mund të mos jemi një votë ose dy, por jo më shumë kurrë”.

Zëvendësministri i Kulturës, Rinisë e Sportit, ka vazhduar më tej duke lavdëruar partinë e tij për organizimin dhe funksionimin./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë