Loading…

Hoti, Selmanaj e Veliu të pa shqetësuar, përsëri nuk marrin pjesë në votim

  • 03/04/2021 | 21:27

Hoti, Selmanaj e Veliu të pa shqetësuar, përsëri nuk marrin pjesë në votim

Deputetët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti e Agim Veliu e Dritan Selamanj, nuk po marrin pjesë as në përsëritjen e votimit për të zgjedhur presidentin e ri të Kosovës.


Ani pse atyre iu është thirrur emri për të hedhur votën e tyre në kutinë e votimit në Kuvend, ata nuk kanë shkuar të votojnë.

Madje, Veliu me t’ju thirrur emri është parë duke u larguar nga salla.

Kjo nënkupton dështim edhe për herë të dytë që të arrihet kuorumi për të vazhduar me procedura të metutjeshme për ta zgjidhur presidentin e ri të Kosovës, e që pjesëmarrës në votim në rundin e parë duhet të jenë 80 deputet./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë