Loading…

Hoti: Serbia po korr sukseset e arritura në dialog

  • 19/01/2017 | 20:43

Hoti: Serbia po korr sukseset e arritura në dialog

Zhvillimet e fundit që kanë prekur vendin sipas deputetit nga radhët e Nismës për Kosovën, Enver Hoti vijnë si sukses i palës serbe në dialogun e Brukselit.


Ai në Rubikon të KTV-së theksoi se bisedimet duhet të pezullohen.

“Serbia po i korrë sukseset e arritura në dialogun në Bruksel. Serbia rezultat dhe synim e ka krijimin dhe funksionimin e asociacionit”, ka thënë ai. “Bisedimet duhet të pezullohen dhe të ndalen”.

Lidhur me këtë, deputeti i LDK-së, Armend Zemaj tha se i duket shqetësuese mosbesimi i kolegëve të tij ndaj institucioneve të vendit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë