Loading…

Hovenier ka disa fjalë për sekretarin Blinken që mbajti fjalim në ngjarjen e organizuar në Prishtinë

  • 22/10/2022 | 22:53

Hovenier ka disa fjalë për sekretarin Blinken që mbajti fjalim në ngjarjen e organizuar në Prishtinë

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeff Hovenier, ka falënderuar Sekretarin amerikan të Shtetit, Antony Blinken, për fjalimin e tij të mbajtur Forumin Ndërkombëtar për Gratë, Paqen dhe Sigurinë, që po mbahet në Prishtinë, gjatë këtij vikendi.


Përmes një postimi në Twitter, ambasadori amerikan përmendu edhe sekretaren Albright – të cilën e ka përmendur në fjalim edhe Antony Blinken.

“Faleminderit Sekretarit Blinken për mesazhin e tij prekës gjatë sesionit kryesor të #WPSRKS2022.”

Siç ndan Sekretari Blinken në mesazhin e tij, ne mund ta nderojmë më së miri trashëgiminë e Sekretares Albright duke avancuar parimet e ËPS dhe duke qenë të vërtetë ndaj vlerave tona”, ka shkruar Hovenier në Twitter.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë