Loading…

Hovenier pas takimit me Rakic’in: Ia rikujtova disa qëndrime të SHBA’së

  • 04/08/2022 | 12:37

Hovenier pas takimit me Rakic’in: Ia rikujtova disa qëndrime të SHBA’së

Ambasadori Amerikan, Jeff Hovenier, i ka shkuar sot në zyre, Goran Rakic’it, ministër për Komunitete dhe Kthim si dhe kryetar i Listës Serbe. Hovenier pas takimit ka thënë se me Rakicin ka folur për atë që ngjau në veri ditë me parë, shkruan Gazeta Metro.


Siç ka thënë Ambasadori Hovenier, ai ia ka rikujtuar Rakic’it disa qëndrime të SHBA’së.

“Ne folëm për rëndësinë e depërshkallëzimit të disa prej çështjeve. I kujtova disa nga qëndrimet e SHBA-së për disa nga çështjet që përfshijnë masat e reciprocitetit që Qeveria e Kosovës ka dashur t’i vendosë. Nga këndvështrimi ynë janë në përputhje me marrëveshjet e Brukselit dhe janë legjitime. Ne gjithashtu folëm për rëndësinë që të sigurohemi që shqetësimet e komunitetit serb të Kosovës të përfshihen në këto bisedime dhe të jenë një element se si do të vazhdojnë gjërat”, tha Hovenier./gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë