Loading…

Hovenier ripërsërit dy kushtet e SHBA’së për Kurtin

  • 01/06/2023 | 17:47

Hovenier ripërsërit dy kushtet e SHBA’së për Kurtin

Ambasadori i SHBA-s në Prishtinë, Jeff Hovenier ka qëndruar sot në objektin e Qeverisë së Kosovës për takim me kryeministrin Albin Kurti.


Diplomati amerikan ka thënë se është çështje urgjente që të de-eskalohet situata në veri të Republikës së Kosovës dhe thotë se për të ndodhur kjo rruga është e qartë.

Sipas Hovenier, tre kryetarët e komunave veriore duhet të punojnë nga objekte alternative dhe që policia e Kosovës të largohet nga objektet e komunave në veri.

Ai thotë se SHBA-ja nuk sheh arsye që në këtë moment kryetarët e rinj të qëndrojnë ne objektet e komunave veriore dhe se prania e policisë në objekte nuk i kontribuon qetësimit të situatës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë