Loading…

Hoxha: 300 jetë të humbura, për keqardhje që s’kemi një plan kombëtar për tejkalimin e pandemisë

  • 07/08/2020 | 10:01

Hoxha: 300 jetë të humbura, për keqardhje që s’kemi një plan kombëtar për tejkalimin e pandemisë

Deputetja e PDK-së, Eliza Hoxha, ka thënë se ndjen keqardhje që Kosova nuk ka një plan për tejkalimin e situatës me koronavirusin.

“300 jetë të humbura nga COVID 19 e sa të tjerë të hospitalizuar duke luftuar për ta tejkaluar… Mjekë e infermier që nuk ndaluan e pushuan që nga Marsi, të rënduar nga lodhja, presioni, humbja e kolegëve dhe pamundësia t’i trajtojnë e të arrijnë tek të gjithë…”, është shprehur ajo.

“Personalisht ndjejë keqardhje që nuk kemi mundur deri sot të përmblidhemi si shoqëri, si ligjvënës e si vendimmarrës për një plan kombëtar gjithëpërfshirës për tejkalimin e pandemisë!”.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë