Loading…

Hoxha Drilon Gashi tregon çfarë kërkoi nga Adelina Ismaili për veshjen e saj në emision

  • 11/05/2021 | 11:10

Hoxha Drilon Gashi tregon çfarë kërkoi nga Adelina Ismaili për veshjen e saj në emision

Hoxha, Drilon Gashi ditë më parë ka marrë pjesë në emisionin 8à8 me Adelinën.


Deklaratat e tij se mbulimi i femrës është traditë arabe dhe nuk ka asgjë të bëjë me fenë myslimane janë komentuar shumë.

Ai ka zbuluar mesazhin që ia dërguar Adelina Ismalit para emisionit.

“Një ditë përpara, pasi që u morëm vesht për emisionin, ju kam drejtuar Adelinës me këtë mesazh:

“Zonja Adelinë, unë kam vetëm një kërkesë të vockël për juve! Personalisht nuk e kam problem veshjen tuaj dhe nuk jam paragjykues, por duke marrë parasysh keqkuptimet që mund të lindin te një masë e popullit tonë, kisha pas dëshirë, nëse ka mundësi, të jemi brenda protokollit të veshjes dhe të kemi pak më shumë kujdes. Ju falenderoj edhe një herë për ftesën. Driloni”.
Ajo nuk e kishte parë mesazhin, sepse kishte pasur vërtetë probleme me telefonin, dhe më ka kërkuar falje edhe përgjatë emisionit, mirëpo qenkan prerë disa pjesë të rëndësishme nga intervista, që shpresoj se do ta postojnë të plotë në YouTube.
Ju faleminderit edhe juve për mirëkuptimin.”, ka shkruar Hoxha Drilon Gashi në Facebook.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë