Loading…

Hoxha nga Prishtina për emisionin Përputhen: Është haram të shikohet

  • 25/10/2021 | 09:59

Hoxha nga Prishtina për emisionin Përputhen: Është haram të shikohet

Emisioni “Për’puthen” i cili shikohet shumë nga kosovarët, po ngjall reagimin edhe të predikuesve të fesë islame.


Hoxha nga Prishtina, Labinot Maliqi, ka deklaruar për emisionin #Gjesi në T7, se është haram të shikohet ky format televiziv.

Ai ka thënë se një emision i tillë iu bën dëm familjeve kosovare.

“Mund të them se edhe fetarisht është haram që të shikohen emisione të tilla, prej të cilave nuk ka asnjë dobi. Prej tyre mund të ketë edhe efekte anësore të ndryshme që mund t’iu bëjnë dëm familjeve…”, ka deklaruar Maliqi.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë