Loading…

Hoxhaj: Kurti mund të marrë vesh si lidhet teli i bakrit, por nuk merr vesh në tema të shtetit

  • 18/09/2023 | 22:51

Hoxhaj: Kurti mund të marrë vesh si lidhet teli i bakrit, por nuk merr vesh në tema të shtetit

Enver Hoxhaj nga Partia Demokratike e Kosovës ka thënë që kryeministri Albin Kurti nuk merr vesh në politikë.


“Ja jemi shtet i pavarur dhe si shtet sovran dhe i pavarur duhet të kemi rezon shtetëror”, ka thënë Hoxhaj në Rubikon të Klan Kosovës.

“Ne më mirë do të duhej të shihnim se në çfarë forme kishim mujt me marrë naj njohje prej Greqisë apo prej Sllovakisë a prej Rumanisë me qet planin franko-gjerman që ka qenë në tavolinë”.

“Ta marrim PFP-në se sa të hyjmë në këtë debatin ideologjik të cilin zotëri Kurti nuk merr vesh”.

“Se ai vjen prej shkencave teknike. Ai mundet me arrë vesh se si lidhet teli i bakrit, nuk merr vesh në këtë temë”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë