Loading…

Hoxhaj për 11 qershorin: 22 vjet prej Ditës së Madhe kur çizmet e ushtarëve të UÇK’së shkelën në Prishtinë

  • 11/06/2021 | 09:15

Hoxhaj për 11 qershorin: 22 vjet prej Ditës së Madhe kur çizmet e ushtarëve të UÇK’së shkelën në Prishtinë

Kryetari në detyrë i PDK-së, Enver Hoxhaj ka kujtuar 22 vjetorin e çlirimit të Prishtinës.


Ai me anë të një postimi në Facebook, e ka quajtur “Ditë të Madhe” 10 qershorin e 1999-tës ku “çizmet e trimave të UÇK-së, pas muajsh të tërë lufte, shkelën në Prishtinë”.

Postimi i Hoxhajt:

22 vjet prej Ditës së Madhe kur çizmet e trimave të UÇK-së, pas muajsh të tërë lufte, shkelën në Prishtinë për ta çliruar përjetësisht nga robëria e frika. Lavdi të gjithë atyre heronjve që nuk sakrifikuan as më të shtrenjtën jetën e tyre për këtë ditë. Urime Dita e Lirisë, Prishtinë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë